• EKO-MÓDA 2023

• 15. 4. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album EKOMÓDA.

Dňa 05. apríla 2023 sa v našej škole uskutočnil  8. ročník módnej prehliadky pod názvom : EKO-MÓDA 2023.

Táto módna prehliadka bola súčasťou aktivít venovaných oslave sviatku Dňa Zeme. Zúčastnilo sa jej 30 modelov vyrobených z odpadového materiálu. Na predvádzacom móle sme tak mohli vidieť Jarnú čajočku, Bublinkovú slečnu, Princeznú alobalku, Marušku, či Sochu slobody ...

Modely boli jedinečné a kreatívne.  Naše poďakovanie patrí vedeniu školy ,všetkým kolegom a žiakom.

Vyhodnotenie súťaže:

Mgr. Ivana Rychtáriková

Mgr.Adriana Žaloudková

• 11. 4. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň vody.

Už tri desaťročia je 22. marec Svetovým dňom vody. Tohtoročná téma s názvom Urýchlená zmena upriamuje pozornosť na vyriešenie krízy nedostatku vody a osvety v oblasti hygieny. Kampaň s názvom Be the change, teda Buď zmenou, povzbudzuje ľudí ku zmene každodenných návykov a ku šetrnejšiemu zaobchádzaniu s vodou.

Aj u nás v škole, tak ako každý rok, sme na Ďeň vody nezabudli. Téme vody sme sa venovali prostredníctvom rôznorodých aktivít, ktoré realizovali všetci učitelia vo svojich triedach. O vode sme sa rozprávali, učili, maľovali sme ju, vyskúšali jednoduché pokusy a vyrobili plagáty.

Kreatívne výtvory na tému vody sa žiakom skutočne vydarili a teraz skrášľujú interiér našej školy. Pripomínajú nám, že to čo sme sa o vode a šetrnejšom zaobchádzaní s ňou  naučili, mali by sme uplatňovať vo svojich životoch každý deň.

Ďakujeme.

Koordinátorky ENV – Mgr. Ivana Rychtáriková a Mgr. Adriana Žaloudková.

Koordinátorky zdravotnej výchovy a zdravého životného štýlu – Mgr. Jana Chovancová a Mgr. Jana Kalinová

• 5. 4. 2023
          • Posledný deň vyučovania pred začiatkom prázdnin: 5. apríl 2023 (streda)
          • Termín prázdnin: 6. apríl 2023 (štvrtok) - 11. apríl  2023 (utorok)
          • Začiatok vyučovania: 12. apríl 2023 (streda)
        • Celoštátna súťaž - Opatrovateľská starostlivosť

• 3. 4. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Celoštátna súťaž - Opatrovateľská starostlivosť.

Dňa 23.3.2023 sa žiačky nášho OU Nikola Horvátová a Patrícia Žigová zúčastnili celoštátnej súťaže praktických zručností a odborných vedomostí žiakov odborných učilíšť v učebnom odbore opatrovateľská starostlivosť, ktorá sa konala na OUI v Dvoroch nad Žitavou. V silnej konkurencii dievčatá obstáli a veľmi dobre prezentovali svoje vedomosti a zručnosti tak v teoretickej ako aj praktickej časti súťaže v troch disciplínach – dezinfekcii prázdnej postele po odchode klienta, príprave klienta pred umývaním vlasov na posteli a prebaľovaní a obliekaní novorodenca. Obom súťažiacim ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Envirobeseda

• 3. 4. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Envirobeseda.

Dňa 27.02.2023 sa v priestoroch našej školy konala EKO beseda pod vedením Ing. Klusovejz prešovského EKOPARK-u a Ing. Hrešovej zo Štátnej ochrany prírody SR.Besedy sa zúčastnili vybraní žiaci 2.stupňa ŠZŠ, OU a PŠ. Formou prezentácie sadozvedeli zaujímavosti o skupenstvách a kolobehu vody, o jej dôležitosti pre človeka, zvieratáa prírodu. Pomocou obrázkov a videí sa žiaci zoznámili s rôznymi druhmi vtákov ako aj sozvukmi, ktoré jednotliví vtáci vydávajú. Dozvedeli sa aj o ich krúžkovaní či o tom, ako sapracovníci ŠOP starajú o vtáčie mláďatká, ktoré z hniezda vypadli. Žiakov dnešná témazaujala. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

• Maskáčik

• 3. 4. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Maskáčik.

Fašiangy sa u nás oslavovali odnepamäti. Boli odjakživa symbolom radosti, veselosti a hojnosti. Počas fašiangového obdobia sa konajú plesy, karnevaly a rôzne zábavy. Dňa 16.2.2023 sa aj v priestoroch našej školy uskutočnilo karnevalové predstavenie s názvom Maskáčik. Všetci žiaci si pod vedením svojich triednych učiteľov pripravili krásne masky, ktoré predviedli vo vestibule školy, kde si zároveň spravili peknú fotku. Tri najkrajšie masky, ktoré vybrala porota v zložení Mgr. Iveta Vašková (zástupkyňa školy), Mgr. Terézia Krehlíková (asistentka učiteľa) a p. Markušová, boli aj ocenené. Z rannej zmeny to boli triedy 2.B (tr.uč. Mgr. Cibuľková), 5.A (Ing. Gregová) a I.A (Mgr. Chovancová). Z popoludňajšej zmeny 2.A (Mgr. Škvarková), 2.C (Mgr. Múdra) a 3.D (Mgr. Rychtáriková). Tí, ktorí nevyhrali, nemali byť prečo smutní, pretože za účasť dostali sladkú odmenu. A keďže k fašiangom zábava neodmysliteľne patrí, tak ani náš karneval sa bez nej neobišiel. Žiaci so svojimi učiteľmi si na ňom zatancovali a príjemne sa všetci zabavili.