• Kvetinová výsadba

• 29. 6. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Kvetinová výsadba.

Školský rok sa nám už končí. Aj keď areál školy ostáva bez žiakov, naša kvetinová výzdoba ho bude skrášľovať aj počas prázdnin.

• Deň otcov

• 29. 6. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň otcov.

Dňa 23.06.2023 sa v priestoroch Spojenej školy Chminianske Jakubovany uskutočnil futbalový turnaj pri príležitosti Dňa otcov.Sily v hre si zmerali otcovia našich žiakov z piatich, šesť členných družstiev.Do finále sa prebojovali rodiny Mirgová a Horváthová s víťaznym koncom pre Horváthovcov.

• Záverečné skúšky

• 29. 6. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Záverečné skúšky.

Dňa 15.06.2023 a 16.06.2023 prebehli na našej škole záverečné skúšky v učebnom odboreopatrovateľská starostlivosť v zariadeniach sociálnej starostlivosti a poľnohospodárskavýroba-záhradníctvo: kvetinár, zeleninár, sadovník. Skúšky pozostávali z dvoch častí,praktickej a teoretickej. Zúčastnili sa jej šiesti žiaci. Úspešným absolvovaním záverečnejskúšky žiaci získali vysvedčenie o záverečnej skúške a výučný list.

• 21. 6. 2023
        • Riaditeľka Spojenej školy Chminianske Jakubovany podľa § 150 ods. 5 zákona č.

245/2008 Z. z. udeľuje žiakom dňa 22.06.2023 (štvrtok) riaditeľské voľno

z organizačných dôvodov.

• Svetový deň florbalu

• 12. 6. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Svetový deň florbalu.

Dňa 12.5.2023 sa na našej škole uskutočnil Svetový deň florbalu. Vyzvali smedievčatá i chlapcov, aby si zahrali florbal so svojimi spolužiakmi. Cieľom bolo deťom priblížiť, aký skvelý môže byť šport, pripomenúť im radosťz pohybu s kamarátmi.Netradičný deň určite priniesol žiakom veľa pozitívnych športových zážitkov a hlavneveľa pohybu. Už teraz sa všetci tešíme na Medzinárodný deň florbalu v roku 2024.Športu zdar a florbalu zvlášť!

• Škola života

• 5. 6. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Škola života.

Dňa 16.05.2023 sme sa zúčastnili 11. ročníka prezentácie odborno praktických zručnosti žiakov praktických škôl. „ Škola života“ sa konala v Prešove na SŠ Matice slovenskej. Zúčastnilo sa 8 družstiev z rôznych kútov Prešovského kraja. Našu školu reprezentovali žiačky I.A Daniela Horvátová a III.A Vanesa Kalejová. Absolvovali 12 stanovíšť ako napr. šitie a žehlenie, výsadba kvetov, príprava chlebíčkov a jednohubiek, slávnostná príprava a aranžovanie stola, v neposlednom rade vedomosti týkajúce na nášho tela.Zadané úlohy všetkým súťažiacim išli hravo a bolo viditeľné, že sa žiakom venuje maximálna pozornosť čo sa odzrkadlilo aj na ich výsledkoch. Všetky družstvá zadané úlohy zvládli. Záverečné vyhodnotenie prebehlo v príjemnom očakávaní, kde všetci žiaci boli odmenení, za ich svedomitú a výborne zvládnutú odbornosť a zručnosť. Spoločne so žiakmi sme sa presunuli autobusom späť do Chminianskych Jakubovian. Strávili sme príjemné dopoludnie, spoznali nových kamarátov, odovzdali si skúsenosti a nápady do ďalšej práce. V neposlednom rade sme si so žiakmi odniesli pekné zážitky, ktoré sme spolu v tento deň zažili.

• Medzinárodný deň detí 2023

• 5. 6. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Medzinárodný deň detí 2023.

Pri príležitosti Medzinárodného dňa detí sme spojili príjemné s užitočným a žiaci ŠZŠ, PŠ a OU s zúčastnili účelového cvičenia. Pripomenuli si nielen to, ako sa správať v kritických situáciách ohrozujúcich zdravie a život, ale aj sa zabavili jazdou kolobežkami na pripravenej dráhe s rôznymi prekážkami. V altánku si vyskúšali ako ošetriť zranenie či zlomeninu a na ihrisku si zasúťažili v triedení odpadu, štafetových hrách a preťahovaní lanom.