• Súťaže

Naša škola každoročne organizuje spevácku súťaž Jakuboviansky slávik.

Spevácka súťaž "Jakuboviansky slávik" je súťaž v speve moderných, umelých, populárnych a od r. 2007 aj ľudových piesní. Koná sa pravidelne každý rok od roku 1998 v sále OcÚ v Chminianskych Jakubovanoch. Každoročne sa na nej zúčastňujú žiaci z vyše desiatich škôl Prešovského kraja, kde majú možnosť ukázať pred početným publikom svoje spevácke, ale aj hudobné schopnosti a talent. Tiež je to pre nich príležitosť nadviazať nové známosti a kontakty so svojimi rovesníkmi z iných škôl.

Propozície  speváckej súťaže Jakuboviansky slávik 2020

Spojená škola Chminianske Jakubovany 21

Vyhlasuje spevácku súťaž pod záštitou Nadácie prof. Emílie Kováčovej

pre žiakov špeciálnych základných škôl a špeciálnych tried na základnej škole

"Jakuboviansky slávik"

Termín:

Registrácia súťažiacich: 08:15 - 08:45 hod.

Miesto konania: Spoločenská sála OcÚ v Chminianskych Jakubovanoch.

V budove nie je zabezpečený bezbariérový prístup.

Podmienky účasti :

1. spev - moderné piesne

2. spev - rómske piesne

3. spev - ľudové piesne

Hudobný sprievod:     1. vlastný: interpret sa sprevádza sám alebo je sprevádzaný

2. nahraný na CD alebo na USB kľúči ako MP3 (bez slov)

3. bez sprievodu

Kategórie (podľa dosiahnutého veku):

1. Moderné piesne - iba  slovenské a české piesne:
            2.  kategória: nad 12 rokov
          1. Rómske piesne:
            2. kategória: nad 12 rokov
          1. Ľudové piesne:
            2. kategória: nad 12 rokov

Do súťaže môže jedna škola prihlásiť maximálne 6 vystúpení (najviac tri vystúpenia v akejkoľvek kategórii do 12 rokov, najviac tri vystúpenia v akejkoľvek kategórii nad 12 rokov). Maximálna dĺžka 1 piesne sú 3 minúty. Žiadame Vás, aby žiaci vždy spievali len 1 pieseň (nespájať viac piesní spolu). Organizátor súťaže si v prípade nízkeho počtu súťažiacich v jednotlivých kategóriách vyhradzuje právo na spojenie obidvoch kategórií do jednej. Veková hranica pre všetky kategórie je maximálne do 16 rokov. V prípade, že sa súťaže zúčastní základná škola, žiadame Vás, aby zúčastnení žiaci boli žiakmi špeciálnych tried.

Vzhľadom na to, že zo speváckej súťaže sa robí videozáznam a fotodokumentácia, žiadame Vás, aby mali žiaci podpísaný súhlas so zverejnením na fotografiách a videu.

Doprava:

Autom - smer Chminianska Nová Ves, Chmiňany, za obcou Chmiňany na rázcestí doprava.

Cestovné hradí vysielajúca organizácia. Pre všetkých zúčastnených je zabezpečené občerstvenie.

Vyplnenú návratku prosíme potvrdiť a odoslať na emailovú adresu školy najneskôr .......................(v návratke uviesť meno a priezvisko súťažiaceho, dátum narodenia, názov piesne a kategóriu). Do poznámky uveďte mená pedagogického sprievodu.

Email: skola@szschminjak.edu.sk, www: http://sschminjak.edupage.org  facebook: https://www.facebook.com/sschminjakubovany

Mgr. Beáta Tkáčová, riaditeľka školy