• Školské kolo v prednese prózy a poézie

• 27. 3. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Školské kolo v prednese prózy a poézie.

Dňa 22.3.2024 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo v prednese prózy a poézie. Do súťaže sa zapojili žiaci I. a II. stupňa variantov „A“, „B“, praktickej  školy aj odborného učilišťa. Žiaci predviedli výborné výkony a porota mala ťažkú úlohu vybrať tých najlepších, ktorí nás budú ďalej reprezentovať na krajskom kole v Prešove.

Vďaka patrí nielen žiakom, ale aj učiteľom, ktorí týchto žiakov pripravovali, venovali im svoj čas a trpezlivosť.

Tí najlepší boli odmenení cenami, ktoré, veríme, potešili ich srdiečka a budú ich motivovať k ďalším skvelým výkonom.

Poézia – II. stupeň variant „A“, OU

1. Timea Kalejová    5.A
          2. Július Holub          6.A
          3. Táňa Holubová     II.OP

Cena Poroty: Richard Horvát III.OP

Próza – II. stupeň variant „A“, OU

1. Mariana Lacková        6.A
          2. Miroslava Horvátová     5.A

Poézia – I. stupeň variant „A“

1. Etela Horvátová         3.A
          2. Vlasta Mirgová            2.B

Lukáš Holub                3.B                                                                                                                                       3. Dominika Lacková       4.F

Cena Poroty: Gejza Pavlica  1.A

Poézia – I. a II. stupeň variant „B“, PŠ

1. Alexandra Holubová    2.D
          2. Lukrécia Horvátová      4.E

Laura Mirgová              6.D

3. Mária Pokutová             I.A

Próza – I. a II. stupeň variant „B“, PŠ

1. Alexandra Horvátová  4.C

• Opatrovateľky na súťaži

• 25. 3. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Opatrovateľky na súťaži.

Dňa 21. 3.2024 sa žiačky nášho odborného učilišťa Estera Holubová a Patrícia Žigová zúčastnili pod odborným vedením PaedDr. Dariny Becovej, celoštátnej súťaže odborných vedomostí a praktických zručností žiakov odborných učilíšť Slovenskej republiky v učebnom odbore opatrovateľská starostlivosťv zariadeniach sociálnej starostlivosti, konanej na SŠI v Medzilaborciach. V silnej konkurencii deviatich súťažných družstiev dievčatá nesklamali a získali pekné 3. miesto za čo im úprimne ďakujeme a srdečne blahoželáme.

• Čítajme si 2024

• 24. 3. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Čítajme si 2024.

Čítajme si 2024 - čitateľský maratón
          Projekt „ Čítajme si“ realizuje Linka detskej istoty pri Slovenskom výbore UNICEF v spolupráci so slovenskými knižnicami. Cieľom podujatia je zapojiť čo najväčší počet detí do aktivity, ktorú v posledných rokoch vytláčajú nové technológie. Čítanie poskytuje deťom činnosť vo chvíľach voľna, podporuje ich fantáziu a prehlbuje vnímavosť, zlepšuje slovnú zásobu a vyjadrovanie. V tomto školskom roku sa do čitateľského maratónu zapojilo 165 žiakov našej školy. Čítali malí aj veľkí, niektorí lepšie, niektorí horšie, ale napokon všetci zvládli prečítať jednu stranu z rozprávkovej knižky. Za svoju snahu boli žiaci odmenení sladkou odmenou. Na hladký priebeh čitateľského maratónu dozerali: Mgr. Júlia Demeterová, Ing. Eva Gregová, Mgr. Anna Marcinčínová, p. Martina Paľová, PaedDr. Zuzana Pavlíková.

• Projekt Krokus

• 20. 3. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Projekt Krokus.

Projekt Krókus je bezplatný projekt pre žiakov a mladých ľudí, poskytuje cibuľky žltých krókusov, ktoré na jeseň vysádzame na pamiatku jeden a pol milióna židovských deti, ktoré sa stali obeťami nacistickej krutosti. Krókusy kvitnú v čase Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu 27. januára.

• EKObeseda

• 17. 3. 2024
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album EKObeseda.

Dňa 23.02.2024 sa v našej škole konala EKO beseda pod vedením Ing. Klusovej z prešovského EKOPARK-u.
          Besedy sa zúčastnili vybraní žiaci 1.stupňa. Žiaci sa dozvedeli veľa zaujímavostí zo života lesných a domácich zvierat.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

• 7. 3. 2024
        • Riaditeľka Spojenej školy Chminianske Jakubovany podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. udeľuje žiakom dňa 07.03.2024 (štvrtok) riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.

Riadne vyučovanie bude pokračovať v piatok 08.03.2024.

Mgr. Beáta Tkáčová – riaditeľka školy