• Špeciálna základná škola

• Cieľom školy je pomocou špeciálnych výchovno-vzdelávacích metód, foriem a prostriedkov poskytnúť výchovu a vzdelanie deťom so zdravotným znevýhodnením a deťom pochádzajúcim zo sociálne znevýhodneného prostredia, ktoré pre svoje rozumové, zmyslové nedostatky, chyby reči, iné zmyslové postihy a pre nevyhovujúce domáce podmienky na domácu prípravu nedokážu zvládnuť učivo ZŠ.

Výchova a vzdelávanie žiakov sa prispôsobuje ich špeciálnym výchovno-vzdelávacím potrebám, na základe ktorých má škola vnútornú diferenciáciu. Podľa druhu a stupňa zdravotného znevýhodnenia sú žiaci vzdelávaní podľa učebných osnov pre variant A, B, C, praktickú školu a odborné učilište. Škola zabezpečuje aj individuálne vzdelávanie pre žiakov, ktorých zdravotný stav neumožňuje vzdelávanie v bežnej triede.