• Exkurzia žiakov OU: Deň otvorených dverí na SOŠ gastronómie a služieb v Prešove

    • 25. 10. 2019
    •  

     Dňa 24.10.2019 sme sa so žiakmi Odborného učilišťa zúčastnili „Dňa otvorených dverí na SOŠ gastronómie a služieb v Prešove“. Pri vstupe do budovy školy nás privítala poverená učiteľka a  pridelila nám hostesky, ktoré nás sprevádzali po priestoroch budovy školy. V jednotlivých učebňach sme sa oboznámili s učebnými odbormi formou prezentácie. Absolvovali sme aj vyučovacie hodiny z cudzích jazykov, marketingu, hygieny, chémie, administratívy a korenšpondencie... Na týchto hodinách boli našim žiakom učiteľmi prezentované: zvyky, tradície, pamiatky, aktivity, jedlá... spojené s ochutnávkou. Žiakom sa páčilo chemické laboratórium  - pozeranie cez mikroskop a rôzne chemické pokusy, ktoré im  boli predvedené vyučujúcimi chémie priamo pred ich očami. Novým odborom na škole je – „hygiena“. Žiaci sa dozvedeli o svojom životnom štýle, životospráve formou krátkeho testu, ktorý si spolu s vyučujúcou vyhodnotili. Na chodbách školy sme sa občerstvili miešanými nealko drinkami, ktoré nám pripravili študenti danej školy. Zaujal nás Carving – vyrezávanie do jesenných plodov, zeleniny –kytice, dekorácie... a to prostredníctvom špeciálnej sady nástrojov. Oboznámili nás s aktivitami školy (ples, imatrikulácia, Sweet Cup...), spoluprácou so zahraničím a praxou študentov v zahraničí a u nás v Prešove v obchodných domoch Lidl, Kaufland, Tesco...pričom poukázali aj na samotné duálne vzdelávanie. V reštaurácii „Sen“ si žiaci pozreli jednotlivé kuchyne – stolovanie, jedlá, ktoré boli spojené s degustáciou. Našim žiakom chutili dolky, mafiny, perníčky, ktoré si mohli vyzdobiť a zjesť. Bol to pre nás pekný a nezabudnuteľný deň. S príjemnou náladou, dobrými pocitmi a novými nápadmi sme sa šťastne vrátili.

      

    • Pochod zdravia I. stupeň variant A, varianty B, C

    • 22. 10. 2019
    • Do galérie Pochod zdravia I. stupeň variant A, varianty B, C boli pridané fotografie.

      

     Dňa 18.10.2019 sa pod vedením koordinátoriek dopravnej  a environmentálnej výchovy  uskutočnil

                                                     „Pochod zdravia“

     pre žiakov I. stupňa variant A, varianty B,C. Žiaci si pred samotnou akciou zopakovali zásady správania sa na ceste, v dopravných prostriedkoch a informácie o dôležitosti používania reflexných prvkov na oblečení. Po skončení športových aktivít, ktoré sa konali na školskom ihrisku, žiaci zbierali odpadky v okolí školy a po ceste domov.

      

    • 16.10.2019 - Stolnotenisový turnaj žiakov SŠ, Prešov

    • 16. 10. 2019
    •  Dňa 16.10.2019 sa uskutočnilo obvodné kolo v stolnom tenise žiakov stredných škôl prešovského okresu. Turnaj sa uskutočnil v ZŠ Sibírska, Prešov a zúčastnilo sa ho 10 družstiev, rozdelených do 3 skupín.

     Naše družstvo v zložení Gabriel Žiga (II.S), Marek Holub, Daniel Holub (II.OP), Erik Mirga (I.P)  odohralo  najprv zápasy v skupine proti Strednej odbornej škole podnikania, Prešov (4:2) a SPŠ Elektrotechnická, Prešov (0:4). Po 1 výhre a 1 prehre sme postúpili a nášho nasledujúceho súpera, SOŠ Gastronómie a služieb, Prešov sme zdolali 4:3. V semifinále sme neuspeli proti SPŠ Strojnícka, Prešov 0:4. V zápase o konečné 3. miesto sme podľahli družstvu Gymnázia Jána Adama Raymana 1:4 a obsadili sme pekné štvrté miesto. Chlapcom patrí veľká vďaka za ich zodpovedný a bojovný výkon, ktorý predviedli vo všetkých zápasoch turnaja.

     Do galérie 16.10.2019 - Stolnotenisový turnaj žiakov SŠ, Prešov boli pridané fotografie.

    • 09.10.2019 - Stolnotenisový turnaj žiakov ZŠ, Prešov

    • 11. 10. 2019
    •  Dňa 09.11.2019 sa uskutočnilo obvodné kolo v stolnom tenise žiakov základných škôl prešovského okresu. Zúčastnilo sa ho 12 družstiev, ktoré boli rozdelené do 4 skupín.

     Turnaj sa uskutočnil v priestoroch ZŠ Sibírska v Prešove a víťaz turnaja postúpil do krajského kola.

     Naše družstvo v zložení Erik Horvát (6.A), Lukáš Mirga (8.C), Sebastián Holub (8.C) a Vladimír Žiga (8.B) odohralo v skupine zápasy so ZŠ Tulčík, a ZŠ bl. Pavla Petra Gojdiča. Po výhre nad ZŠ Tulčík sme postúpili do štvrťfinále. V ňom sme narazili na ZŠ Májové námestie, Prešov, s ktorou sme prehrali 1:4 a účinkovanie na turnaji sa pre nás skončilo. Umiestnili sme sa na 5. - 8. mieste.

     fotogaléria: 09.10.2019 - Stolnotenisový turnaj žiakov ZŠ, Prešov 

    • Aktivity Zelená škola

    • 8. 10. 2019
    • V uplynulých dňoch sa aj v tomto školskom roku v rámci aktivít Zelenej školy na tému: Jedz lokálne a sezónne uskutočnilo rovesnícke vzdelávanie žiakov našej školy. Žiaci z užšieho Kolégia ZŠ pripravili pre svojich rovesníkov nasledovné jedlá: lečo, cuketová nátierka, paradajkovo - mrkvová nátierka, jablková výživa, sušené jablká, jablkovo- mrkvový šalát, zavárané jablká.

    • 17.09.2019 - Exkurzia študentov OU do Hornbachu Prešov

    • 1. 10. 2019
    • Dňa 17.09. 2019 (v utorok), v rámci odborného výcviku sme sa so žiakmi Odborného učilišťa, odbor: Obchodná prevádzka – príprava, predaj a skladovanie tovaru zúčastnili exkurzie novootvoreného obchodného domu Hornbach na ulici Rusínskej v Prešove. Žiaci si prezreli jednotlivé oddelenia s rôznymi druhmi ponúkaného tovaru, ich uskladnením v regáloch, policiach, v záhrade, na parkovisku, v sklade. V samotnom obchode ponúkajú: stavebný materiál (farby, podlahy, obklady, okná, dvere, elektro...), záhradný materiál (záhradné domčeky, kvety, okrasné stromčeky...) a zariadenie do interiérov bytov (kuchyňa, kúpeľňa...). Žiakom sa exkurzia páčila, najmä rôzne pracovné náradia. Mohli si prezrieť aj obsluhu vysokozdvižného vozíka v samotnom obchode, uskladnenie nákupných vozíkov na parkovisku obchodného domu, nákupných košíkov v obchode, postoj a správanie predavačov, ich prácu na predajni, prácu skladníka v sklade, prácu SBS služby...

     fotogaléria 17.09.2019 - Exkurzia študentov OU do Hornbachu Prešov 

    • 10.09.2019 - Remeselný deň

    • 10. 9. 2019
    •   V utorok 10. septembra 2019 sa v našej škole uskutočnil Remeselný deň, ktorý sa konal v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva. Jeho cieľom bolo stimulovať záujem o európske kultúrne dedičstvo, informovať žiakov o potrebe chrániť ho a podporovať toleranciu voči iným kultúram. Preto si aj naši učitelia pripravili malú ukážku tradícii folklóru, časti krojov, keramiku, výšivky, ukážky remesiel, z ktorých mnohé aj keď aj zmodernizované pretrvávajú aj v dnešnej dobe. Nemohla chýbať ochutnávka tradičných ľudových jedál, ako sú marikle, zemiakové placky, fazuľová polievka a bola aj vynikajúca kapustnica. Učitelia spolu so žiakmi z odborného učilištia si pripravili ochutnávku čajov z liečivých bylín. Okrem žiakov našej školy sa na Remeselnom dni zúčastnili aj žiaci z materskej a základnej školy a pracovníci Komunitného centra v Chminianskych Jakubovanoch. Na záver buďme hrdí na naše kultúrne dedičstvo a hrdo sa hlásme k tradíciám slovenského národa.

     fotogaléria: 10.09.2019 - Remeselný deň 

    • 28.06.2019 - Slávnostné ukončenie školského roka 2018/2019

    • 2. 7. 2019
    •   Dnes sme slávnostne ukončili školský rok 2018/2019. Po odznení štátnej hymny sa pani riaditeľka prihovorila žiakom a učiteľom, poďakovala za odvedenú prácu a popriala krásne prázdniny. Následne boli ocenení žiaci za reprezentáciu školy, výborný prospech, výhercovia v súťaži o naj chlapca, v zbere hliníkovej fólie a tehličke, víťazi stolnotenisového turnaja a pani učiteľky s najkrajšou kvetinovou výzdobou v triede. Absolventom odborného učilišťa pani riaditeľka odovzdala vysvedčenia a výučné listy a spolu s pani zástupkyňami im zapriali veľa úspechov v živote a práci. Kolektívu spojenej školy ďakujeme za veľmi dobre odvedenú prácu a prajeme veľa oddychu a krásne zážitky počas dovolenkového obdobia.

     fotogaléria: 28.06.2019 - Slávnostné ukončenie školského roka 2018/2019 

    • 21.06.2019 - Záverečné skúšky absolventov OU

    • 24. 6. 2019
    •   V dňoch 20. - 21.06.2019 sa konali záverečné skúšky žiakov III.OP triedy na OU v Chminianskych Jakubovanoch. Písomnú a praktickú časť absolvovali prvý deň, teoretickú časť druhý deň. Záverečných skúšok sa zúčastnili žiaci v dvoch učebných odboroch - opatrovateľská starostlivosť a poľnohospodárska výroba. Úspešným absolvovaním záverečnej skúšky všetci žiaci získali výučný list k čomu im srdečne blahoželáme.

     fotogaléria: 21.06.2019 - Záverečné skúšky absolventov OU 

    • 18.06.2019 - Súťaž v preskoku cez švihadlo

    • 25. 6. 2019
    • V utorok 18. júna sa uskutočnila súťaž v preskoku cez švihadlo. Podujatia sa zúčastnili žiaci poobedňajšej zmeny a prebiehalo na ihrisku miestnej školy. Úlohou súťažiacich bolo urobiť za 1 minútu čo najviac preskokov – znožmo. Žiaci súťažili v dvoch kategóriách: 1. kategória - dievčatá, 2. kategória – chlapci. Najúspešnejší žiaci v preskoku boli odmenení vecnou cenou a sladkosťou.

     Ocenení žiaci:

     1. kategória 

     1. miesto Nikola Horváthová 7.D 119 preskokov
     2. miesto: Alexandra Horvátová 6. B 118 preskokov 
     3. miesto: Monika Mirgová 5. A 115 preskokov

     2. kategória

     1. miesto: Dušan Mirga 6.D 107 preskokov
     2. miesto: Filip Horvát 6. A 72 preskokov
     3. miesto: Marián Pokuta 6. A 30 preskokov

     fotogaléria: 18.06.2019 - Súťaž v preskoku cez švihadlo 

    • 11.06.2019 - Súťaž v koníčkovaní

    • 25. 6. 2019
    •   Dňa 11.06.2019 sa na našej Spojenej škole konalo voľnočasové športové dopoludnie. Súťažili chlapci aj dievčatá II. stupňa, Odborného učilišťa a Praktickej školy na školskom multifunkčnom ihrisku. Na začiatku súťaže si súťažiaci nastúpili do troch zástupov, kde boli oboznámení koordinátorkou bezpečnosti a prevencie s pravidlami súťaže. Súťažiaci boli rozdelení do skupín k jednotlivým učiteľom. Za jednu minútu mali urobiť čo najviac koníčkov s futbalovou loptou. Súťažiacich na ihrisko prišla odmeniť pani riaditeľka. Víťazí získali sladkosti a vecné ceny - lopty. Na 1. mieste sa umiestnili Vladimír Mirga z II.PB triedy a Erik Mirga z 9.A triedy. Druhé miesto obsadili Ľudovít Holub z I.OP triedy a Dávid Holub z 8.A triedy. Na treťom mieste skončili Radoslav Mirga a Roman Horvát z III.B triedy. Víťazom blahoželáme!

     fotogaléria: 11.06.2019 - Súťaž v koníčkovaní 

    • 06.06.2019 - Školský výlet žiakov odborného učilišťa a praktickej školy

    • 10. 6. 2019
    •   Dňa 06.06.2019 sme sa so žiakmi Odborného učilištia a Praktickej školy zúčastnili školského výletu v Prešove. Absolvovali sme exkurziu na Kalvárii, kde si žiaci pozreli pekný výhľad na mesto Prešov, jeho sídliská, významné budovy a pamiatky. V blízkosti Kalvárie sme navštívili aj Ekopark, kde si žiaci pozreli jednotlivé druhy domácich zvierat a vtákov. Po túre na Kalvárii si oddýchli na preliezkach a lavičkách v peknej prírode Ekoparku. Z Ekoparku sme sa presunuli autobusom do Hvezdárne a planetária v Prešove. Žiaci sa oboznámili formou prezentácie so vznikom a vývojom Zeme a jej planétami. Neskôr si pozreli bájku „Princ Peter“, ktorá sa im veľmi páčila. Nakoniec sme prišli do Lanového centra. Žiaci boli rozdelení do skupín k jednotlivým animátorom, ktorí im pripravili program. Žiaci zdolávali prekážky vo vysokom teréne. Len odvážni a šikovní došli k cieľu, kde ich už čakalo osvieženie vo forme nanuku. Ostatní žiaci si posedeli na terase pod slnečníkmi, kde si dali nealko nápoje. Pri odchode domov z Prešova sme sa zastavili na sídlisku na zmrzline a trochu sme sa po horúcom dni osviežili. Výlet sa skutočne vydaril, počasie bolo fajn, žiaci boli spokojní, všetko sa im páčilo.

     fotogaléria: 06.06.2019 - Školský výlet žiakov odborného učilišťa a praktickej školy 

    • 05.06.2019 - MDD

    • 5. 6. 2019
    •   Dňa 05.06.2019 sme spoločne oslávili Deň detí. Na školskom ihrisku si chlapci zmerali sily vo futbalovom turnaji a dievčatá zahrali vybíjanú. Niektoré prvýkrát, ale o to s väčšou chuťou. Odmenou pre všetkých bol dobrý pocit z hry, z víťazstva i sladkosť od pani riaditeľky.

     fotogaléria: 05.06.2019 - MDD 

    • 26.05.2019 - 1. sv. prijímanie

    • 10. 6. 2019
    •   26. máj 2019 bol pre ôsmich žiakov našej školy veľkým dňom. V tento deň sa viac zblížili s naším verným Priateľom, Ježišom Kristom, ktorého po prvý krát mohli prijať v podobe chleba v kostole v Chminianskych Jakubovanoch. Počas celého školského roka žiaci prechádzali duchovnou formáciou a prípravou na tento deň na záujmovom útvare s názvom Plamienok. Taktiež sa zúčastňovali nedeľných svätých omší, rozpoznávali dobro od zla cez Desať Božích prikázaní a učili sa modliť. Na slávnostný príchod verného Priateľa sa pripravili svätou spoveďou. Nedeľnú svätú omšu celebroval o. Miroslav Turák, správca farnosti Križovany. Aj tento rok svojim spevom a hrou na hudobných nástrojoch celú svätú omšu viedol mládežnícky zbor „Laudemus“ z Prešova. Po slávnosti v kostole sa všetky deti a hostia posilnili malým občerstvením a vymenili si dojmy z krásne stráveného času.

     fotogaléria: 26.05.2019 - 1. sv. prijímanie 

    • 24.05.2019 - Súťaž v preskoku cez švihadlo

    • 24. 5. 2019
    • fotogaléria: 24.05.2019 - Súťaž v preskoku cez švihadlo 

        Dňa 24.05.2019 sa na ihrisku našej Spojenej školy konalo voľnočasové športové dopoludnie - súťaž v preskoku cez švihadlo: Rope Skipping. Tejto súťaže sa zúčastnili chlapci aj dievčatá II. stupňa, Praktickej školy a Odborného učilišťa. Cieľom súťaže bolo za jednu minútu urobiť čo najviac preskokov na švihadle. Žiaci boli rozdelení do troch skupín. Všetci žiaci sa snažili, no predsa boli medzi nimi tí najšikovnejší, ktorí urobili najviac preskokov na švihadle a napokon zvíťazili. Víťazov prišla na ihrisko oceniť riaditeľka školy. Na 1. mieste sa umiestnili Jozef Holub (147 preskokov) a Alena Holubová (146 preskokov) z II.O triedy. 2. miesto obsadili Aleš Horvát a Štefan Mirga z I.SB triedy (140 preskokov). Na 3. mieste skončili Richard Horvát z I.SB triedy (126 preskokov) a Nikolas Horvát z III.OP triedy (128 preskokov). Víťazi boli ocenení diplomom, sladkosťou a vecnými cenami. Blahoželáme!

    • 22.05.2019 - Deň matiek

    • 22. 5. 2019
    •   Dňa 22.05.2019 sa uskutočnilo kultúrne vystúpenie ku Dňu matiek v Kultúrnom dome v Chminianskych Jakubovanoch. Program pre svoje mamičky si pripravili naši najmladší žiaci, žiaci druhého stupňa, ale aj žiaci Odborného učilištia. Vystúpili s hudobnými, tanečnými, recitačnými a divadelnými predstaveniami. Rodičom sa vystúpenia páčili. Žiaci na záver obdarovali svoje mamičky pripravenými srdiečkami.

     fotogaléria: 22.05.2019 - Deň matiek

  • Kontakty

   • Spojená škola Chminianske Jakubovany
   • szschminjak@gmail.com
   • szschminjak@gmail.com
   • zuzana.pavl@gmail.com
   • +421517958650
   • Chminianske Jakubovany 21
   • 42089841
   • 2022938335
   • Riaditeľka školy: Mgr. Beáta Tkáčová Zástupkyňa riaditeľky školy pre 1. a 2. stupeň, variant A: Mgr. Marcela Birošová Zástupkyňa riaditeľky školy pre 1. a 2. stupeň, variant B, C: Mgr. Iveta Vašková Zástupkyňa riaditeľky školy pre odborné učilište: Ing. Viera Forišová Zástupca riaditeľky školy pre praktickú školu a hospodársky zástupca: Mgr. Juraj Imrich
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje