• Jarné prázdniny a riaditeľské voľno

• 1. 3. 2023
        • Vážení rodičia,

oznamujeme Vám, že od 6. marca do 10.marca 2023 majú žiaci spojenej školy jarné prázdniny, zároveň

riaditeľka Spojenej školy Chminianske Jakubovany podľa § 150 ods. 5 zákona č.

245/2008 Z. z. udeľuje žiakom dňa 13.03.2023 (pondelok) riaditeľské voľno

z organizačných dôvodov.

Vyučovaniepo prázdninách a riaditeľskom voľne bude pokračovať v utorok 14.03.2023.

• Valentínska pošta

• 15. 2. 2023
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Valentínska pošta.

Počas valentínskeho týždňa žiaci našej školy usilovne písali a kreslili Valentínky, ktorými chceli vyjadriť svoju lásku, priateľstvo aj vďačnosť svojim adresátom. 14. februára nám naše Valentínky rozniesli valentínsku poštu, čím  potešili  nejedno srdiečko učiteľov aj žiakov.

• Vianočné prázdniny v školskom roku 2022/2023

• 21. 12. 2022
        • Vianočné prázdniny sú po letných druhé najdlhšie voľné obdobie v roku. Začínajú pred Štedrým dňom a vrcholia po Troch kráľoch. Čakajú nás takmer tri voľné týždne, počas ktorých si stihneme užiť voľný čas, ale nezabudnite ho stráviť aj s rodinou.

Posledný vyučovací deň: 22. december 2022 (štvrtok)

Prázdniny: 23. december 2022 – 5. január 2023

Nástup do školy: 9. január 2023 (pondelok)

• 30. 12. 2022
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Mikuláš.

Aj tento rok k nám prišiel Mikuláš a obdaroval dobré deti. Nebol však sám. Pomáhali mu anjelik a čert.

• Jesenné aranžmány - vence, kytice

• 26. 10. 2022
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Jesenné aranžmány - vence, kytice.

Dňa 26.10.2022 žiaci OU a PŠ v triedach vyrábali Jesenné aranžmány (vence, kytice) pod vedením svojich vyučujúcich. Výrobou jesenných aranžmánov sme si pripomenuli sviatok Všetkých svätých formou prezentácie. Pani učiteľka PaedDr. Pavlíková oboznámila žiakov s pracovným postupom. Počas tvorby a realizácie vencov a kytíc sme počúvali relaxačnú hudbu. Žiaci súťažili v trojiciach o najkrajší jesenný aranžmán. Po zhotovení aranžmánov porota v zložení: zástupkyňa pre ŠZŠ Mgr. Vašková a zástupkyňa pre OU a PŠ Mgr. Stašiková rozhodovali o víťazoch. Na 1. mieste sa umiestnili žiaci s III.OP,  2. miesto získali žiaci II.OP a na 3. mieste skončili žiaci II.A. Víťazi získali sladké odmeny za prejavenú kreativitu a fantáziu. Blahoželáme!

• Zemiaková brigáda

• 18. 10. 2022
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Zemiaková brigáda.

Dňa 11. 10. 2022 a 14.10. 2022 sme s vybranými  žiakmi OU, PŠ a ŠZŠ absolvovali brigádu v zbere zemiakov v obci Široké u miestneho  farmára. Počasie nám prialo, bolo slnečno a teplo. Zemiaky na poli vyorával traktor a žiaci v dvojiciach zbierali. Prvý deň sme vyzbierali 280 vriec zemiakov a druhý deň 180 vriec zemiakov. Žiakov činnosť bavila, tešili sa a medzi sebou súťažili, kto koľko vyzbieral. Farmár bol s úrodou spokojný. Pri zbere počúvali hudbu a pritom si pospevovali. V rámci prestávky a oddychu si pochutili na bagete, sladkostiach a ovocnom čaji. Už teraz sa tešíme na ďalšiu spoluprácu.

• Zelená škola - Certifikácia

• 11. 10. 2022
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Zelená škola - Certifikácia.

Dňa 11. októbra 2022 sme sa spolu so žiakmi Kolégia Zelenej školy zúčastnili slávnostnej online Certifikácie, na ktorej sme boli ocenení za aktívnu prácu v programe. Získali sme Certifikát  a možnosť pýšiť sa vlajkou Zelenej školy do roku 2024. Počas slávnostnej Certifikácie sme si rozbalili aj chutné prekvapenie, ktoré nám centrum environmentálnej výchovy ŽIVICA doručilo poštou.

Ďakujeme všetkým aktívnym členom kolégia za ich prácu a nadšenie pri spoločnej záchrane našej planéty. Veríme v zelenú budúcnosť!!!

• Zeleninové hody

• 9. 10. 2022
        • Do fotogalérie bol pridaný nový album Zeleninové hody.

Dňa 3. 10. 2022 sa na našej Spojenej škole uskutočnil deň pod názvom „Zeleninové hody.“ Na začiatku kolegov privítala vedúca PK pre OU a PŠ PaedDr. Jana Straková. Učitelia OU a PŠ si pre svojich kolegov zo ŠZŠ pripravili rôzne druhy jedál zo zeleniny. Zo studených jedál to boli: šaláty a nátierky a z teplých jedál: polievky, zemiaky na kyslo, zemiakové placky, segedínsky guľáš s knedlíkom... Veľmi chutné a naservírované bolo aj zeleninové smoothie zo zeleru, mrkvy, cvikly a špenátu. Na záver si kolegovia pochutili na jablkovej štrúdli, jablkách v župane,  cuketových  a mrkvových koláčoch a bylinkových čajoch z mäty a medovky. Všetkým kolegom z OU a PŠ za všetko patrí veľké ďakujem.

• 13. 9. 2022
        • Riaditeľka Spojenej školy Chminianske Jakubovany podľa § 150 ods. 5 zákona č.

245/2008 Z. z. udeľuje žiakom dňa 16.09.2022 (piatok) riaditeľské voľno

z organizačných dôvodov.

Vyučovanie bude pokračovať v pondelok 19.09.2022.

• Informácie k začiatku školského roka 2022/2023

• 5. 9. 2022
        • Milí rodičia a žiaci, pozývame vás opäť do školy. 05.09.2022 (pondelok) o 8:30hod. bude v areáli školy slávnostné otvorenie nového školského roka 2022/2023.

Prosíme rodičov aby pri nástupe žiaka do školy predložili "Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti"!

Tlačivo si môžete vyzdvihnúť na vratnici školy alebo u triednych učiteľov.

ĎAKUJEME!

Tešíme sa na Vás :)