• 10.09.2019 - Remeselný deň

• 10. 9. 2019
        •   V utorok 10. septembra 2019 sa v našej škole uskutočnil Remeselný deň, ktorý sa konal v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva. Jeho cieľom bolo stimulovať záujem o európske kultúrne dedičstvo, informovať žiakov o potrebe chrániť ho a podporovať toleranciu voči iným kultúram. Preto si aj naši učitelia pripravili malú ukážku tradícii folklóru, časti krojov, keramiku, výšivky, ukážky remesiel, z ktorých mnohé aj keď aj zmodernizované pretrvávajú aj v dnešnej dobe. Nemohla chýbať ochutnávka tradičných ľudových jedál, ako sú marikle, zemiakové placky, fazuľová polievka a bola aj vynikajúca kapustnica. Učitelia spolu so žiakmi z odborného učilištia si pripravili ochutnávku čajov z liečivých bylín. Okrem žiakov našej školy sa na Remeselnom dni zúčastnili aj žiaci z materskej a základnej školy a pracovníci Komunitného centra v Chminianskych Jakubovanoch. Na záver buďme hrdí na naše kultúrne dedičstvo a hrdo sa hlásme k tradíciám slovenského národa.

fotogaléria: 10.09.2019 - Remeselný deň