• 17.1.2019 - Farebný deň - žlto-oranžový

• 23. 1. 2019
        • Deň venovaný zdraviu a zdravému životnému štýlu žiakov na škole. Pre žiakov bola pripravená ochutnávku rôzneho druhu ovocia a zeleniny v jednotlivých farbách – žltej a oranžovej. Žiaci tak mali možnosť okrem ochutnávky aj prehĺbiť svoje vedomosti o dôležitosti ovocia a zeleniny pre zdravie človeka. Následne žiaci namaľovali vybrané ovocie alebo zeleninu a najkrajšie obrázky boli vystavené na školskej nástenke.

fotogaléria: 17.1.2019 - Farebný deň - žlto-oranžový

• 16.01.2019 - Naj chlapec

• 22. 1. 2019
        • Dňa 16.01.2019 sa uskutočnil tretí ročník súťaže o naj chlapca SŠ Chminianske Jakubovany. Súťaže sa zúčastnilo 9 žiakov z PŠ a ŠZŠ a OU. Súťažiaci absolvovali štyri súťažné disciplíny v poradí : ošúpať zemiak, zatĺcť klinec do dosky, tanec a odpovedať na otázky kladené moderátorkou. Súťažiaci dokázali prezentovať svoje zručnosti a pohybové zdatnosti. Víťazom sa stal žiak II.PA Koloman Mirga, a sympaťákom sa stal Maroš Horváth z III.B. Všetci súťažiaci boli odmenení. Poďakovanie patrí aj vedúcej KC Mgr. A. Balogovej za poskytnutie miestností a ceny.

fotogaléria: 16.01.2019 - Naj chlapec

• 07. - 11.01.2019 - Lyžiarsky výcvik, Vyšné Ružbachy

• 11. 1. 2019
        •   V dňoch 07.01. – 11.01.2019 sa uskutočnil lyžiarsky výcvik pre 13 žiakov Odborného učilišťa Chminianske Jakubovany.

Výcvik sa uskutočnil v SkiParku Vyšné Ružbachy pod vedením dvoch inštruktorov. V priebehu 5 dní sa žiaci naučili obraty, chodenie na lyžiach, jazdu na vleku, jazdu priamo, pluhový a prívratný oblúk.

V závere predposledného dňa výcviku sa uskutočnili pre žiakov aj slalomové preteky, ktorých víťazom sa stal Marek Holub, žiak I.OP triedy.

Súčasťou výcviku bola aj prednáška o poskytovaní prvej pomoci, sledovanie prezentácie o lyžiarskej výbave, sledovanie inštruktorského videa o základoch lyžovania a poučenie o správaní sa na svahu, tzv. Biely kódex. Vyplnením voľného času po večeri bolo hranie spoločenských hier, sledovanie Svetového pohára v alpskom lyžovaní, aj filmu s lyžiarskou tematikou.

Žiakom sa celý lyžiarsky výcvik veľmi páčil a všetci, ktorí sa ho zúčastnili, boli za svoju vytrvalosť, šikovnosť a zdatnosť ocenení diplomami a sladkými odmenami.

fotogaléria: 07. - 11.01.2019 - Lyžiarsky výcvik, Vyšné Ružbachy