• EKObeseda

Do fotogalérie bol pridaný nový album EKObeseda.

Dňa 23.02.2024 sa v našej škole konala EKO beseda pod vedením Ing. Klusovej z prešovského EKOPARK-u.
            Besedy sa zúčastnili vybraní žiaci 1.stupňa. Žiaci sa dozvedeli veľa zaujímavostí zo života lesných a domácich zvierat.

Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

Riaditeľka Spojenej školy Chminianske Jakubovany podľa § 150 ods. 5 zákona č. 245/2008 Z. z. udeľuje žiakom dňa 07.03.2024 (štvrtok) riaditeľské voľno z organizačných dôvodov.

Riadne vyučovanie bude pokračovať v piatok 08.03.2024.

Mgr. Beáta Tkáčová – riaditeľka školy

• Školský ples

Do fotogalérie bol pridaný nový album Školský ples.

Dňa 8. februára 2024 sa uskutočnil Školský ples Spojenej školy v ChminianskychJakubovanoch. V priestoroch obecného úradu plesali učitelia i žiaci, malí aj veľkí. Zábavu sme si spestrili súťažami a módnou prehliadkou, na ktorej sa nám predviedli krásne vyobliekaní chlapci a dievčatá. V závere naša porota vybrala z radov malých aj veľkých KRÁĽA a KRÁĽOVNÚ plesu, NAJ tanečníka a NAJ tanečníčku. Celé podujatie sa nieslo v príjemnej, družnej, veselej atmosfére. Dobrú náladu upevňovala krásna výzdoba sály a výborná hudba.Výhercovia boli ocenení krásnymi cenami, ktoré im budú dlho pripomínať toto pekné podujatie.

• Prikrmovanie vtáctva

Do fotogalérie bol pridaný nový album Prikrmovanie vtáctva.

Správne prikrmovanie vtáctva v zime je dôležité. Našu pomoc potrebujú vtáčiky, ktoré nám celú jar a celé leto spríjemňovali pobyt v prírode. S príchodom mínusových teplôt môžeme zahájiť sezónu kŕmenia. Kŕmidlo môže mať rôznu podobu. Aj my sme si s našimi žiakmi jednoduché kŕmidlá vyrobili a zapojili sme sa aj do projektu Vtáčia hodinka, kedy sme strávili hodinku pozorovaním vtáctva, prilietavajúceho do kŕmidla.

• Vianočná akadémia 2023

Do fotogalérie bol pridaný nový album Vianočná akadémia 2023.

Predzvesťou Vianoc a vianočných prázdnin v našej škole sa po dlhšej prestávke konala vianočná akadémia, ktorá sa konala 13. decembra 2023 v Kultúrnom dome v Chminianskych Jakubovanoch. Všetci prítomní mali možnosť na chvíľu sa zastaviť, zamyslieť sa nad pravým významom Vianoc a posolstve, ktoré v sebe tieto sviatky ukrývajú.

• Zelená škola
      • Obecný úrad Chminianske Jakubovany